Köreldim

YouTube Premium

Haemos Haemos - - 4 dk okuma süresi
129

Normal şartlarda Spotify’a “Youtube üzerindeki mixler ve videolar orada yok, hem ücretsiz şekilde youtube üzerinden de bulabiliyoruz” diyerek ön yargı ile bakıyordum. Belki de spotify’ı pek fazla çözememiş olmam ve bu konuda biraz cahil olmamdan dolayı da böyle düşünüyor olabilirim. Bu sebeple bu yazımda sizlere yaklaşık 2 aydır kullandığım ve son derece beğendiğim YouTube premium servisinden bahsedeceğim.

Ancak evde çalışırken, yemek yaparken vs. sürekli olarak YouTube üzerinden reklamlar gösterilmesi, bu reklamların geçilememesi ve bir de üzerine 2 reklam üst üste gösterilmeye başlanması nedeniyle yeter lan artık moduna bağlattı beni. Sonrasında biraz araştırınca da Youtube Premium mantıklı geldi.

*Bu arada SheerID ile öğrenci bilgilerinin Spotify ile paylaşılması da benim için bir eksi özellikti, şimdiye kadar hiç bir yere bilgilerimi vermemiştim. Geçmişten kalma bir hastalık olsa gerek bu.

Üzerine öğrenci için 9.99 TL olduğunu duyunca, 3 üniversiteyi boşuna mı okuyoruz dedim. Bu resmen paso için okula harç ödemek gibi bir şey tabi bunu kabul ediyorum 😁

Ancak özellikle araba kullanırken şehirler arası bazı bölümlerde radyonun çekmemesi, flash bellek için devamlı olarak arabadan bellekleri alıp onların şarkılarını güncellemek, bir de üzerine flasha yazdılığında yaşanan kalite kaybı nedeniyle AUX üzerinden müzik dinlemek gerçekten beni premiuma iten önemli şartlardandı.

Peki Avantajları Neler?

  • Kesinlikle reklamlar yok, öyle geçemediğiniz “Çiiiz burger, Çiiiz burger” diye bağıran yemeksepeti reklamları da doğal olarak yok
  • Dilediğiniz şarkıyı indirip, internetinizin çekmediği yerlerde bile rahatlıkla şarkılarınızı dinleyebilirsiniz. Bunun için telefonunuzun hafızasının biraz yüksek kapasiteli olmasını öneririm.
  • YouTube Music uygulaması da beraberinde geliyor. Burası da bildiğiniz Spotify. Lakin burada video aramalarının sonuçları da gösteriliyor ve videoları isterseniz MP3 isterseniz MP4 şeklinde dinleyebiliyorsunuz.
  • YouTube Music ile beraber şarkılara eşlik etmeniz de mümkün hale geliyor. Orjinal üretici tarafından yüklenmiş olan şarkılarda şarkı sözleri de yer alıyor.
  • Bence reklamsızlıktan sonra en en önemli özelliği ise; arka planda çalışmaya devam etmesi. Bazen sırf ses olsun diye açıyorum, ekran otomatik kilitleniyor ama o şekilde de arkadan müzik çalmaya devam ediyor. Muazzam bir özellik 😊

Ücretlendirme

5 kişinin katılabildiği aile grubu 25.99 TL şeklinde bir fiyatlandırmaya,

Öğrenci üyeliği 9.99 TL şeklinde bir fiyatlandırmaya,

Bireysel alacak üyelikler için ise 16.99 TL şeklinde bir fiyatlandırmaya sahip olan uygulama; dolar kurunun da göz önünde bulundurulduğunda gerçekten çok uygun fiyata bu hizmeti sunuyor diyebiliriz. Bunun üzerine uzunca bir süre zam gelmeyeceği de son açıklamalarıyla kesinleşmiş oldu.

Amazon prime’ın da “ülke şartlarında bir de biz yük olmayak dedik guzum” minvalinde açıklamaları sonrasında artık halimize acıdıklarını düşünüyorum 😂

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir