Köreldim

JBL Tune Flex

Haemos Haemos - - 6 dk okuma süresi
162

Dikkat ! Bu yazı son derece hayret ve minnet içermektedir. Aynı zamanda JBL Tune Flex tanıtımı da içermektedir 😀

Son bir kaç aydır “bir alanda uzmanlaşmak” isteme düşüncem, git gide kendini çok daha fazla hissettirmeye başladı. Hal böyle olunca da, bir arayışın içerisinde buluyor insan kendini. Susuyorum ancak su içtikçe daha çok susuyorum, yemek yedikçe daha çok acıkıyorum gibi bir durum söz konusu. Doymak bilmeyen bir iştahla araştırıyorum.

İzlediklerimizin Etkisi

Son 3-4 yıldır televizyon hayatımın neredeyse pek çok kısmında yoktu. Eğer çok merak ettiğim bir program varsa, bilgisayarda monitörlerden birinde açıyorum ve oradan takip ediyorum ki bu da çok nadiren başıma geliyor. Esra Erol ve Spor yorum programları hariç 😄

Netflix’e topluca abone olduğumuzdan bu yana ise hiç mi hiç TV kanallarıyla işim yok. Algoritması sayesinde hep izlediğim, ilgi duyduğum alanlarla ilgili önerilerde bulunuyor olması da “ben internete bunun için para veriyorum” dedirtiyor. Bu dönemde hep belli konular üzerine yoğunlaşınca, kendimi biraz yetkin hissetmeye başlıyorum.

2023 : Podcast’in Keşfi

Evet, sene 2023 ve bu insan evladı henüz yeni yeni bunu keşfediyor. Daha öncesinde dinliyordum fakat düzenli takip ettiğim kanallar yoktu. İlgi alanlarım ve hedefler değiştikçe, çok daha spesifik konularda araştırma yapma ve dinleme şansı elde ettim. Bu sayede de farklı bakış açılarıyla bakmaya çabalıyorum. Araçla şehirler arası yolculuk ederken şarkı yerine podcast dinleyerek başladım. Şu anda eğer bir okuma yapmıyorsam, genellikle beğendiğim konularda podcastler dinliyorum.

İzlediğim bir belgeselde her şeyin filmle veya belgeselle anlatılamayacağını, bazı deneyimlerin ise okuyarak yaşanması gerektiği minvalinde bir şeylerden bahsetti. Aynı şey bir podcastte daha dillenince, dedim ki bu insanlar mutlaka bir şeyler biliyor.

Uyumaya Mı Geldik?

Özellikle yazılım işiyle ilgilenirken, çok fazla uyuyamazdım. Ya da daha doğrusu hep bir “tetikte olma” durumu söz konusuydu. Şu anda daha rahat olduğum için, uyku konusunda biraz daha gevşedim diyebilirim. Akşam 11 ‘ de yatıp sabah 7’de kalkmaya kendimi programlamıştım. Özellikle sadece aptallar 8 saat uyur kitabından sonra.

Son dönemde dinlediklerim ve izlediklerim, beni akşam 10 – sabah 5 ‘ e yavaş yavaş alıştırmaya başladı diyebilirim. Bunun gerçekten çok faydasını görüyorum.

Okumak Güzel Şey

Özellikle sabah 5 ‘ te kalktıktan sonra, sabahtan kafadan 3 saat vaktim oluyor. Bunun genelde ilk yarım saati müzik dinlemek ( konu yavaştan JBL Tune Flex’e geliyor ) ve açılmakla geçiyor. Açılma esnasında kendime orta-yumuşak içimli bir kahve hazırlıyorum.

Ardından sabahtan bir maillerime bakıyorum. Genel olarak ne yorumlar yapılıyor, gündem nedir biraz baktıktan sonra yavaştan acıkıyorum. Kahvaltımı edip, çantama şarj aletlerimi, kitabımı alıp okumaya başlıyorum. Hem evde hem iş yerinde sık sık fırsat buldukça okumaya çalışıyorum.

Özellikle iş yerinde neredeyse hiç kimsenin bana selam dahi vermiyor oluşu, beni daha çok kitaplara itiyor. Bu durumdan özellikle kitaplarla olan yakınlığım arttığı için pek şikayetçi değilim. Ancak insanların toplum içerisinde fısır fısır konuşuyor olmaları ve çok normal karşılanması, biraz şaşırtıyor. Hal böyle olunca da kulaklığı takıp, sevdiğim bir kaç klasik parçayla okumak çok daha keyif veriyor.

JBL Tune Flex

Şimdiye kadar hep kablolu kulaklık kullanmış biri olarak, JBL Tune Flex inanılmaz bir deneyim.

Kesinlikle muhteşem bir ses kalitesine sahip. Zaten JBL’i bu anlamda tek geçerim.

Özellikle benim gibi arabada müzik dinlemeyi seven ve bazı günler sırf müzik için arabaya binen birisi dahi o kaliteyi bu cihazda buldu diyebilirim. Zakkum parçaları adeta gerçek konserde gibi 😍

Aynı zamanda sağ ve sol kulaklık için ayrı fonksiyonlar tanımlatıyor. Örneğin sol kulaklıkla modları değiştirebilirken, sağ kulaklık aç-kapa-şarkı değiştir gibi özellikleri kullandırıyor.

İşin bir de “Hey, Google !” tarafı var ki, bunu dedikten sonra Google’a istediğimiz her şeyi sorup yaptırabiliyoruz. Ben kesinlikle BA-YIL-DIMMMM.

Dış dünya ile bağlantıyı kesip, iç dünyaya yapılan yolculuklarda kesinlikle harika bir araç. Mobil uygulaması üzerinden her bir nüansın kontrol edilebilmesi muhteşem bir olay.

Eğer müzik dinlemeyi seviyorsanız, kesinlikle JBL Tune Flex’i sizlere öneririm.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir