Köreldim

The Wolf of Wall Street

Haemos Haemos - - 3 dk okuma süresi
203

Filmin Adı : The Wolf of Wall Street

Yönetmen : Martin Scorsese

Tür : Macera / Komedi / Aksiyon

Yapım Yılı : 2013

İnstagram üzerinde gerek girişimcilik, gerek kişisel motivasyon, gerekse çok çalışacaaam, ben başardım siz de başarııınnn tarzında kendisi gibi (!) herkesin milyoner olmasını isteyen sayfalarda hiç şaşmayan bir fotoğraf var.

The Wolf of Wall Street filminde klasikleşmiş duruş.
Zengin Duruşu

O kadar çok maruz kalınca ben de merakla izlemek istedim ki, ilk bomba Türkiye’de bu filmin yasaklandığını öğrendim. Sonrasında biraz daha araştırınca filmin Netflix* üzerinde yayınlandığını gördüm.

*Kaçak yayına hayıııır

The Wolf of Wall Street Filminin Konusu

Film, Jordan Belfort isimli bir gencin genç yaşta Wall Street’e adım atması ile başlıyor. Burada ilk öğrendiği şey

Kimse bir hissenin artması, düşmesi, durması ya da döngü içine girmesini kestiremez. En azından bütün borsacılar

Jordan’ın patronu

Burada hisse alım satımı için müşteri buluyor ve müşterilere hangi hissenin alınıp satılması gerektiği konusunda umut pazarlamaya başlıyor. Sonrasında bir elamet geliyor, bir kriz patlak veriyor ve de hoppala. Al başına belayı; işsiz kalıyor. İş başvurularından birinde, kurumsal altyapıdan bi’ haber bir iş yerine gidiyor. Buradaki firma Nasdaq’ta listelenmeyen şirketlerin hisselerini alıp satan minik bir firma.

Burada kendisini oldukça geliştiriyor ve insanlara “sorunlarınızı zenginleşerek çözmenizi istiyorum” tarzında son derece hoş cümlelerle hisse satmaya başlıyor. İşler çok güzel giderken bir mobilyacı ile cafede şans eseri karşılaşıyor ve kendilerine ait şirket kurmaya karar veriyorlar.

Müptezel olan bu ikili harika işler başarıyor, filmin konusu da bu ikilinin başına gelenleri anlatıyor.

Film Hakkında

Film gerçek bir otobiyografiden esinlenilerek hazırlanmış. Jordan Belfort yerine Dicaprio abimiz bizleri karşılıyor. Film 3 saat ancak muhtemelen Türkiye’de herhangi bir TV kanalı yayınlamak istese; ortalama 1 saat gibi bir sürede film biterdi.

Şahsen filmi oldukça beğendiğimi söyleyebilirim. Başrolde farklı bir oyuncu olsa bu denli etkili olur muydu onu bilemiyorum lakin bu haliyle benim beğenimi topladı. Ha tabii ki filmin aileyle izlenmemesi gereken bir film olduğunu ve çocuklarınızdan uzak tutmanız gerektiğini de belirtmeden geçemeyeceğim 🙂

İlgili Yazılar

1 Yorum

  1. Ahmet - -

    asdjahasjkdaska cidden instada görüp izleyecektim abi çok sağol 😀

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir