Köreldim

Gerçek Kahraman

Haemos Haemos - - 4 dk okuma süresi
131

Filmin Adı : Gerçek Kahraman

Yönetmen : Shawn Levy

Tür : Macera / Komedi / Aksiyon

Yapım Yılı : 2021

Pandeminin izlerinin yavaş yavaş silinmeye başlamasıyla beraber yeniden sinema salonlarına “merhaba” diyebildim. Bunun için de eleştiriler bakımından son derece güzel duyumlar aldığım Gerçek Kahraman isimli film ile açılışı yeniden yaptım.

Gerçek Kahraman Filmi
Gerçek Kahraman Filmi

Gerçek Kahraman Filmi Konusu

Gerçek Kahraman isimli filmimiz “Free City” isimli bir şehirde başlıyor. Guy isimli karakterimiz etrafında şekillenen filmde Goldie isimli balık ve en yakın dostu Bud isimli güvenlik görevlisiyle beraber her gün standart bir hayat yaşıyorlar.

Her gün işe gidip gelip, banka soygunları, insan öldürmeleri, hırsızlığın çok normal olduğu ve herkesin “sütlü iki şekerli orta kahve” tükettiği bir ortamda takılıyorlar.

Bir gün Guy, bir kıza aşık oluyor ve her şey o gün değişmeye başlıyor. “Ot gibi mi yaşayacağız böyle abi, böyle ömür bitmez” diyor ve başlıyor araştırmaya. Bu araştırma sonucunda kendisinin aslında büyük bir oyunda bir figüran olduğunu öğreniyor.

Aşık olduğu kızla beraber bu figüran işine epey bir takan Guy, oyun yapımcısı çift ve oyun yapımcısı şirket ile karşı karşıya kalıyor. Yapay zekanın inanılmaz gelişimiyle beraber film oldukça sürükleyici bir hal alıyor.

Film Hakkında

Artık önceki izlediğim filmler mi çok kötüydü ya da çok uzun zamandır 3d film izlemediğimden midir nedir bu film inanılmaz şekilde “iç içe” hissettirdi. Özellikle aksiyon sahnelerinde yakınımda dövüşüyorlar gibi hissettim. Karakterler ve kostümler de bir o kadar hem gerçek hem oyun gibiydi ayırt etmek epey güç oldu.

Filmin akışı esnasında Gerçek Kahraman ortaya çıkarken kaynak kodlara gömülen bazı şifreler de ortaya çıkıyor. Bunu yalnızca benim yaptığımı düşünüyordum ancak demek ki başkalarının da aklına gelmiş. Örneğin R10.net üzerinde eğer noktaya tıklarsanız “her şeye seni yazdım, her şeyi sana yazdım” mesajıyla karşılaşıyorsunuz. Bu tarz bir mesajı ben de önceden kendim için yazdığım sitelerin kaynak kodlarında yapardım. Kaynak kodların aralarında şifreler gizler, sevgimi daima canlı tutmaya çalışırdım 🙂

Sanal Gerçeklik ve Gelecek

Geçen günlerde Mark Zuckerberg’ün Facebook’un yeni projelerinden olan sanal evreni Horizon’u denemişti. Horizon Workrooms olarak duyurulan bu düzende çalışanlar uzaktan oluşturmuş oldukları avatarlarla sanal bir toplantı odasında hep beraber gerçeğe yakın şekilde toplantılar düzenleyebilecekler.

Aynı durum bu filmi izlerken de “neden olmasın” diye bir düşündürüyor. Bundan belki 10 yıl sonra oluşturulan sanal haritalarda, karakterlerimizle fıtı fıtı gezmeye başlayacağız. Her geçen gün evlerine hapsolan insanoğlu, sosyalleşmenin çözümünü bile ekran başında arıyor ve bulmaya da çok yakın 🙂

Filmin Fragmanı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir