Köreldim

Zindandere Doğa Yürüyüşü

Haemos Haemos - - 3 dk okuma süresi
135

Bu haftasonu da rotamızı eşsiz doğal güzellikleriyle Kırklareli’nin Demirköy ilçesine çevirdik. Sonbaharın da gelmesiyle beraber doğa git gide kendi güzelliklerini ortaya çıkarıyor, o sebeple son zamanlarda özellikle EDOSK ile olan doğa yürüyüşlerine katılmayı seviyorum. Bu sebeple bu haftasonu da Zindandere Doğa Yürüyüşü etkinliği için bir araya geldik.

Parkur zorluğu 4 yıldızdı ve ortalama 28 KM’lik bir parkur olması planlanıyordu. Hal böyle olunca da 06.30 ‘ da yola koyulmak gerekti. Çağlayık yürüyüşüne benzer zorlukta bir parkurdu ancak bu sefer akşama kalmak planlanıyordu ve bu sefer kafa lambalarımızı da almıştık.

Yaklaşık 2.5 saat kadar yol gittikten sonra, İğneada’nın longozlarına kendimizi saldık. Gün boyunca harika yerler görme şansımız oldu. Şansımıza da hava çok güzeldi, tam yürümelik bir hava vardı. Ancak ormanın içi ortalama 5-6 derece daha soğuk oluyordu.

Diğer yürüyüşlere nazaran bu seferki yürüyüşte çeşit çeşit mantarlar dikkatimi çekti. Manzara olarak güzel manzaralar olsa da; Zindandere Şelalesinin yanı başında duran kayalar ıslak olduğu ve oldukça serin olduğu için varış noktamızda çok duramadık. Biraz fotoğraf ve videodan sonra oradan ayrılmamız gerekti.

*Bu sefer fotoğrafların yanı sıra biraz da video çektim. Sanırım bundan sonraki içeriklerimde de buna benzer videolar çekeceğim. 🙂

 

Parkur Sonu Şelale Görüntüsü

Yürüyüş esnasında bolca orman gülü görmemiz de çok güzeldi, su sesini duymak da öyle. Zindandere Doğa Yürüyüşü bunlar için harika olanaklar sundu 🙂

 

 

Saatte ortalama 3.3 KM’lik bir hızla parkuru beklenenden tam 2 saat kadar önce tamamladık. Böyle olunca da Poyralı Köyünde durup güzel bir yemeği hak ettik. Mehm-et isimli yerde yemeğimizi yemeye karar verdik. Akşam üzeri olması nedeniyle köfte haricinde yemek şansımız yoktu. Köftenin yanında gelen sos kesinlikle harikaydı ancak köfte için aynı şeyi söylemek ne yazık ki mümkün değil. Çok fazla ekmek olduğu için içerisinde; parça parça ayrılmıştı.

Yemeklerimizi de yedikten sonra, otobüste biraz dinlenerek biraz uyuyarak geri döndük. Vücudum yavaş yavaş yürümeye alıştığından olsa gerek, 24 KM yürüyüşten sonra bir de gelir gelmez eve dönüş yoluna çıktım. Mart’ta inşallah daha zorlu parkurlarla ekipçe devam edeceğiz 😊

 

İlgili Yazılar

2 Yorum

  1. Murat - -

    Harika bir gezi olmuş paşa 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir