Köreldim

Tekirdağ Terra & Mare Cafe

Bu hafta özel ve güzel bir kahvaltı mekanı olarak Tekirdağ'da yer alan Terra & Mare Cafedeydik.

Haemos Haemos - - 4 dk okuma süresi
350

Öncelikle herkesin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun ! 🇹🇷 Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi saygıyla anıyorum. Bu güzel ve önemli olan güne, sabah erkenden kalkarak başlamak yakışırdı. Sabah erkenden kalkıp, hem deniz havası almak hem de sevdiğim dostlarımla beraber kahvaltı sofrasında buluşmak için Terra & Mare Cafe için günler öncesinden rezervasyon yaptırdık.

Terra & Mare Cafe Tekirdağ

Tekirdağ’ın “öğrenci merkezi” olarak gördüğüm Değirmenaltı bölgesinde yer alan çok fazla cafe var. Cafelerde gençlere hitap etmek adına çok fazla çeşit kahve, oyun, yiyecekler var ve oldukça uygun fiyatlarda satılıyor. Tekirdağ’ın sahile bakan kesiminde yer alan bir bölge olması nedeniyle de insanlar çoğu zaman bu bölgede vakit geçirmeyi seviyor.

Daha öncesinde Değirmenaltı kısmına çokça kez gitmiş olsam da; Terra & Mare Cafe biraz daha iç kısımda kaldığı için, hiç gitmemiştim. Bir arkadaş tavsiyesinin perçinlemesi ve sosyal medya etkisiyle gitmeye karar verdik.

Şöyle hoş bir girişi mevcut, genelde kınalardan alışık olduğumuz bir tablo 😀

Mekanın içi çok ferah. Aynı şekilde denizin üzerindeki kısmı da bir o kadar güzel ancak orada insanlar kahvaltılarını yaptıkları için, fotoğraflarını çekmemden rahatsız olabileceklerini düşündüm. Bu yüzden de fotoğraflayamadım. Eğer unutmazsam, bir daha mutlaka gittiğimde fotoğrafını çekerek buraya ekleyeceğim.

Terra & Mare Değirmenaltı Tekirdağ Menü

Mekanda kahvaltı, tatlılar, ana ve ara yemekler, ızgara, atıştırmalık gibi oldukça geniş bir menü var. Özellikle günümüzde her şeyin pahalı olduğunu düşünürsek mekan manzarasına göre uygun diyebilirim.

Ağustos 2023 tarihi itibariyle menü fiyatları bunlar. Eğer çok yemek yemiyorsanız, 2 kişilik kahvaltı çok rahat 3 kişiye yetiyor. Servisi hızlı ve gelen malzemeler kaliteli. Peynirin peynir tadı, zeytinin zeytin tadı var 😅

Geçen hafta gittiğim Florya Sosyal Tesisleri kahvaltısı ile bunu kıyasladığımda, kesinlikle Terra & Mare bu konuda açık ara önde diyebilirim. Aynı zamanda yer bulma konusunda da sıkıntı yaşamıyorsunuz.

İletişim

Eğer sizler de gitmek istiyorsanız, Değirmenaltı mevkiinde kime sorsanız gösterir. Ancak navigasyon üzerinden de rahatlıkla gidebilirsiniz. Park konusunda bi’ tık sıkıntı olabilir, bulduğunuz yere direk park edin. Biraz yürümeyi göze alarak tabii. Eğer İnstagram üzerinden ulaşmak isterseniz https://instagram.com/terramare_değirmenaltı veya 282 293 88 88 numaralı telefondan da ulaşabilirsiniz. Çalışanlar hem çok ilgili hem de çok güler yüzlü.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir