Köreldim

Ünsal’ın Yeri

Haemos Haemos - - 3 dk okuma süresi
226

Uzunca zamandır Edirneli arkadaşlarımın İnstagram storylerini ve de Whatsapp durumlarını süsleyen, kahve eşliğinde güzel güzel fotoğraflar attıkları Ünsal’ın Yeri için kavuşmak izin zamanına kısmetmiş 🤗

Pek sevgili Garage Fiesta abilerimin kahvaltı yapmamaları ve de tüm gün beraber olmamız gerekmesi nedeniyle hem güzel bir mekan olması, hem atıştırmalık şeylerin menüsünde bulunması nedeniyle mekana gittik. Mekan ilk köprünün hemen bitiminde sola sapılarak ulaşılan çakıl yolun sonunda kalıyor. Ben şimdiye kadar hep nehrin diğer yakasında gezdiğim için, bu tarafla pek işim olmuyordu. Hatta benim için “gereksiz alan” gibi bir şey olmuştu.

Mekan bildiğim kadarıyla Emirgan Çay Bahçesi’nin alternatifi olarak kuruldu. *Burada kış aylarında yağan yağmur ve kar sularının komşu Yunanistan ve Bulgaristan’ın barajlarında birikmesi, onların da biriken suyu baraj kapaklarını açmaları suretiyle Meriç ve Tunca Nehirlerine salması nedeniyle sürekli olarak sel felaketleri yaşanıyor. Bu sebeple belediye sel tehlikesi olan bölgelerde yer alan dükkanları kapatarak, maddi zararın önlenmesini hedefliyordu. Yapılan çalışmalar sonrasında ne oldu ne bitti açıkçası onu tam kestiremiyorum.

Mekandaki garsonlar genel olarak sağolsunlar son derece ilgililer. 1 hafta önce Ceviz’de yediğimiz tosttan sonra beklentimizi ne yazık ki karşılamayan bir tost, Trakya salçası sürülmesi nedeniyle “vasat” olmaktan “idare eder” seviyeye çıkabildi. Ancak ne var ki buna rağmen lezzet olarak pek tatmin edici değildi. Koca bir demlik çay söyledik ve yaklaşık 12-13 bardak çay çıkardık. Çay demliği tam olarak fiyat-performans ürünü diyebilirim.

Ancak storylerde gördüğüm mekanı ben çok büyük hayal ediyordum. Ünsal’ın Yeri biraz Dupnisa mağarasında yol üzerinde kurulan seyyar çaycılar gibi diyebilirim. Lakin buna rağmen Edirne’de sevdiklerinizle gidip, nehir kenarında çay içerek sohbet edebileceğiniz yerler arasında burası da yerini alır 😇

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir