Köreldim

Mozilla Thunderbird

Haemos Haemos - - 2 dk okuma süresi
109

Her ne kadar pek çok insan tarafından vazgeçilmez olsa da; yaklaşık 3 senedir Google Chrome internet tarayıcısını komple hayatımdan çıkarmanın mutluluğunu yaşamaktayım. Zira hem çok fazla CPU tüketimi hem de gereksiz kaynak talebinde bulunan bu internet tarayıcısı yüzünden çoğu zaman bilgisayarımı değiştirmeyi dahi düşünmüşümdür. Bunun için de alternatifler arasından bana en masum gelen Mozilla Firefox’a geçip, özelleştirmelerimi yaparak buradan devam etmiştim. Bu yazımda da sizlere yine Mozilla tarafından servis edilen Mozilla Thunderbird ‘ den biraz bahsedeceğim.

Hit sayısı git gide artarken gerek abuse gerekse güncelleme maillerinin sürekli olarak gelmeye başlamasıyla beraber, artık webmail adreslerimi de kontrol etme zaruriyetim olmaya başladı. Muhakkak farklı programlar vardır ancak Mozilla kullanırken “bari bu da yabancıya gitmesin” diyerek Thunderbird kullanmaya başladım. Gerek kurulum gerekse işleyiş olarak son derece işe yarar şeyler sunuyor.

Tek yapmanız gereken, e-mail adresinizi girerek şifresini de doğru biçimde yazmanız. Gerisini kendisi hallediyor 🙂

Mozilla Thunderbird tüm Windows sürümleriyle uyumlu olarak çalışmakta ve ilave herhangi bir program indirmeniz de gerekmiyor. Tek yapmanız gereken resmi internet sayfasından ( veya buraya tıklayarak ) indirerek, hemen ardından yükleme dosyasından kurulumu yapmanız.

Kurulumdan sonra yukarıdaki ekran karşınıza çıkacaktır, buraya e-mail adresiniz ya da adreslerinizi tek tek ekleyerek tek panel üzerinden rahatlıkla yönetim sağlayabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir