Köreldim

Hep Yek 3

Haemos Haemos - - 4 dk okuma süresi
126

Yönetmen: Özgür Bakar

Tür: Komedi
Yapımı: 2019 – Türkiye

Serinin önceki filmlerini büyük bir keyifle izledikten sonra, serinin son filminden haberim olmamıştı. Pazar günü havanın da yavaş yavaş soğuması nedeniyle dışarıda çok fazla yapılacak aktivite olmadığından, bu haftasonunu çerezlerim, içeceklerim ve şarj aletlerim ile evde geçirmeye karar vermişken film arayışındaydım. Youtube üzerindeki videolardan serinin 3. filminin çıktığındanda haberdar olunca, hemen  Hep Yek 3 izlemeye karar verdim.

Filmin Konusu

Gürkan ve Altan bu filmde bir mafya babasına olan borçları için son dakikada bir anlaşma yaparlar. Anlaşmaya göre, mafya babasının hapisteki oğlunu hapishaneden kaçıracaklar, böylece mafyaya olan borçları da ödenmiş olacaktır. E tabii son derece basit olan bu iş, gençlerin çöp kamyonundaki tuşları “bırkalaması” sonucu hayli zor bir göreve dönüşür ve mafya babasının oğlunu bir şekilde öldürmeyi başarırlar 😅

Sonrasında bir panikle ortalardan toz olmayı düşündükleri için köy evine yerleşirler. Burada yaklaşık 3-4 ay zaman geçirirler. Artık iyice insanlıktan çıkmaya, açlıktan bir zeytin için dahi kavga etmeye başladıkları için bir çıkış yolu ararlar. O esnada televizyonda bir dolandırıcılık haberine denk gelirler, böylece telefon üzerinden dolandırıcılık işine girerler ve iyi de dikiş tuttururlar.

Dolandırıcılık için bir AVM’nin mısır standını seçerler. Buraya da animatör olarak kılık kıyafet değiştirerek giderler. Yine bir gün noel baba kılığında giderler ve bir mafya tarafından yıl başı eğlenceli için teklif alırlar. Öyle olunca tabii parası iyi olduğundan teşrif ederler.

Tabii orada da tam yıl başına girecekken bir torba uyuşturucuyu etrafa saçarlar, herkesin kafalar bir dünya olunca da milyonluk tablolar, kadınlar vs. epey bir ortalık karışır.Bu sefer de bu mafya peşlerine düşerler, filmin başında düşman sayısı 1 ken şimdi 2 olmuştur 😄

Bu esnada tanıdıklar vasıtasıyla eskilerin kabadayılarından birinden yardım isterler. Adam kabul eder ve onlarla beraber mafyanın evine giderler. E ama eski kabadayı vs yeni nesil mafya çatışmasından, yeni mafyalar galip çıkınca işler istendiği şekilde gitmez.

Filmin sonunda ise giyotine bağlanmışlarken, 2 düşman mafya karşılıklı olarak çatışmaya başlarlar. “Sen değil ben öldüreceğim” hesaplaşmasından herkes ölür, bizim ikili yine yırtar.

Film genelinde yine harika ikili olarak oynayan oyuncular, bir o kadar komik argo kelimeler ( aileyle izlenmeyebilir dikkat etmek gerek ), “şşşt sarıııı !! titrettin beni titrettiin” klasik repliği yine kullanılmış tüm bunlar filmi izlenebilir kılan detaylar. Boş zamanınızda izleyebileceğiniz güzel bir film.

Hep Yek 3 Fragman

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir