Köreldim

ininal Kart Yenilendi !

Haemos Haemos - - 5 dk okuma süresi
110

Türkiye’de pek çok banka, vakti zamanında yurtdışındaki pek çok “sanal korsan” tarafından müşterilerinin kartlarından çekilen meblağlar yüzünden çeşitli belaları başlarına sardılar. Hal böyle olunca da uzun bir süreden beri “müşteri onayı olmaması halinde” yurtdışı erişimlerine kapalı. İninal kart bu sebeple kurtarıcım olmuştu.

Her ne kadar sanal kart oluştursanız da; yurtdışından bir şey satın almak istediğiniz zaman hem dolar kuru üzerinden güzel bir miktar tırtıklanıyor hem de “komisyon” adı altında ödenen miktarın yaklaşık %5 gibi ekstra bir bölümü daha alınıyor. Hal böyle olunca hem kartlarımın güvende olması hem de ödediğim kadar kullanabilmem için ön yüklemeli kart modelinin tam bana göre olduğunu anladım. Çeşitli araştırmalarım sonucunda da ininal diye bir çözüm çıktı karşıma. Uzun bir süredir de MasterCard halini kullanıyordum.

Bugün yine ihtiyaç duymam nedeniyle ininal kartımı kullanacaktım da; ininal’dan bir SMS geldi. Eski kartını VISA ‘ ya taşıyan kullanıcılarına 7 TL gibi bir indirimi varmış. Tabi ben kartımı kaybettiğim için, Migros’tan gidip yeni bir kart aldım. Kart için 5 TL ücret ödedim ama; ininal cüzdanım olduğu için kartımı tanımlar tanımlamaz 7 TL hediyem geldi, 2 TL kara geçtim 😆

 

Yeni İninal Görüntüsü

Yeni ininal kartın ön yüzü
Yeni ininal kartın ön yüzü
Yeni ininal kartın arka yüzü
Yeni ininal kartın arka yüzü

 

Öncelikle yeni ininal kart tasarımını oldukça beğendiğimi söyleyebilirim. Zira bir önceki kart, standart bir kredi kartı tasarımı gibiyken; bu kart adeta modernize edilmiş ve “sanal” dünyanın çağını yakalamış bir görüntüye sahip. Ön yüzün düz siyah ve ininalın renklerini temsil eden sade ancak oldukça elegant bir tarzda olması ve VISA logosunun konması; arkada ise alışık olduğumuz 16 rakamın yanyana yazılması yerine alt alta dörtlü öbek halinde yazılması yeni ininal kartı modern bir kartvizit haline getirmiş.

Yeni İninal Kartın Avantajları

 

  • “İninal cüzdan” uygulaması sayesinde, eski kartınızı VISA logosuna geçirir geçirmez 7 TL’yi cebinize koyuyorsunuz, 😊
  • Artık kredi kartı / banka kartı gibi alışverişlerinizde ve POS cihazlarında rahatlıkla kullanabiliyorsunuz,
  • Para çekim limiti yıllık 300 TL şeklinde belirtilmiş, dilerseniz bu parayı ATM’lerden çekebiliyorsunuz,
  • Sanal alışverişlerinizde ya da oyun içi harcamalarınızda yine aynı şekilde bu kartı kullanmaya devam edebilirsiniz,
  • Pek çok markada çeşitli indirimler oluyor. Buradan aktif kampanyalarını görebilirsiniz.

 

İninal Kart Yükleme Noktaları

 

  • Banka ATM’leri ve PttMatik’ler
  • Ptt işyerleri vezneleri
  • Migros, Macrocenter, Şok, Teknosa mağazaları
  • NKolay ve Pratik İşlem noktaları

üzerinden rahatlıkla karta para yüklenebiliyor. Eğer ki Teknosa ya da ING ATM’den yaparsanız; komisyonsuz olarak yüklemelerinizi yapabiliyorsunuz.

Ben, geniş bir ağa sahip olduğu için her türlü ininal kartımı Migros’tan almayı tercih ediyorum. Hem hızlı şekilde bakiye yüklemesi yapılabiliyor, hem de anında açıp kullanıma başlayabiliyorsunuz. Bu arada unutmadan; Migros’tan kartı alırken 25,50 ya da 100 TL yükleme yapma şartı var. Yani kartı alıp direk çıkamıyorsunuz.

E-ticaretin ülkemizde her geçen gün daha da gelişmesi, yeni ödeme metodlarının da yolunu açarken bu tarz e-para gibi teknolojilerin günlük hayatımıza girmesi de yaygınlaşıyor. Bakalım gelecek bizlere daha neler gösterecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir