Köreldim

I Care A Lot

Haemos Haemos - - 3 dk okuma süresi
106

Filmin Adı : I Care A Lot

Yönetmen : J. Blakeson

Tür : Gerilim, Suç

Yapım : Kanada– 2021

Yine yeni yeniden bir Netflix filmi ve yine bence abartılmaya değer bir senaryo ve oyunculuk.

Filmin Konusu

Film, Marla Grayson isimli bir yasal varis ve kurmuş olduğu düzen üzerine hazırlanmış. Türkiye’de genelde vasilik makamı her ne kadar yasalar önünde bulunuyor olsa da; çoğu zaman bu iş çoluk çocuk tarafından yapıldığı için yasal olarak bir bağ kurulmuyor olsa da; özellikle ABD ve sosyo ekonomik olarak gelişmiş diyebileceğimiz, aile bağlarının ise bir o kadar gelişmemiş olduğu ülkelerde yaygın.

Kendilerinde bir doktor arkadaşlarının sahte raporları ile zengin veya varlıklı yaşlıları vesayet altına alarak, vasi olarak ne var ne yok satıp çatır çutur yeme üzerine kurulu bir sistem hazırlıyorlar. İşler çok güzel rayında giderken, bir gün sert bir kayaya çarpıyorlar ve yaşamları alt üst oluyor.

Konu olarak son derece ilginç olan bu film, konusu ve özellikle oyuncuları itibariyle kesinlikle izlemenizi önerebileceğim bir film <3

Film Hakkında

Filmin konu kısmında da belirttiğim gibi; konusu son derece ilginç. Yani ben henüz ülkemizde bu tarz bir filme rastlamadım. Bizde genelde miras peşinde koşan çocuklar olur, miras döneminde dargın olan kardeşler barışır ve anne/baba “bak gider ayak sizi de barıştırdım, aile önemli şey e mi guzum” mesajını verip filmi bitirirler. Bkz. Baba Parası

Hal böyle olunca da ilgimi çeken bir film oldu. Oyunculuklar oyuncular bence muhteşemler 🙂 sadece alt kısımda “vur – kır – parçala – kazan” fikri birazcık ters geldi. Yani her türlü katakulli döndükten sonra o para kazanılsa n’oluuur kazanılmazsa n’olur. Çok söz yalansız, çok para haramsız olmaz der geçerim efem.

I Care A Lot filmini izlemeyi düşünüyorsanız, durduğunuz kabahat. Kesinlikle tavsiye ederim.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir