Köreldim

Camtasia

Haemos Haemos - - 2 dk okuma süresi
125

Özellikle pandemi ile beraber hayatımıza giren “uzaktan eğitim” konusunda pandemiden bir kaç tık öncesinde keşfettiğim, son derece beğendiğim Udemy üzerinde bir eğitmen hesabım bulunuyor. Burada WordPress konusunda eğitim videoları çekiyorum. Bilgisayar değişikliğim sonrasında video kayıt için kullandığım ve pek memnun olmadığım programın alternatiflerini incelerken Camtasia ile karşılaştım.

Aslında bir ekran kayıt programı ihtiyacım olsa da, bunun yanında videoları editlemek için de harici bir program kullanıyordum. Camtasia ile beraber isterseniz videolarınızı düzenleyebiliyorsunuz, isterseniz de bilgisayar ekranınızı kaydedebiliyorsunuz. Üstelik ücretsiz !

https://giphy.com/gifs/disneyplus-disney-wandavision-wanda-vision-6ra84Uso2hoir3YCgb

Kurulum Aşamaları

  1. Buraya tıklayarak programı indirebileceğiniz sayfaya gidebilirsiniz.
  2. Ardından bilgisayarınızın kullandığı işletim sistemine göre ( Windows veya MAC ) programı indiriyoruz.
  3. Program indikten sonra çift tıklıyoruz, direk karşımıza kurulum ekranı çıkıyor. Kurulum ekranında yer verilen kütüphane seçeneği oldukça hoşuma gitti.

Camtasia Kurulum Sihirbazı

4. Ardından bilgisayarızın durumuna bağlı olarak yaklaşık 3 dakika ile 9 dakika arasında bir yükleme yapıyor ve hepsi bu kadar ! Ardından arayüze giriş yaparak deneme hesabınızı oluşturup kullanıma başlayabilirsiniz.

Başlangıçta güzel de bir tutorial ile programın ve menülerinin tanıtılması mevcut.

Avantajları

4K Video desteği

Gelişmiş efekt kontrolü

Mobil destek

Sosyal medya entegrasyonu

Dezavantajları

Sınırlı süre ücretsiz

Çok fazla menü seçeneği

Bazen karmaşık gelen yapısı

Ancak yine de eğitim videolarımın yalnızca son bir kaç kısmı kaldığı için, sınırlı süreli şekilde de olsa ücretsiz sürümü benim işimi fazlasıyla gördü. Bu yüzden sizlere de rahatlıkla önerebilirim.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir