Köreldim

Cepte Olmadan Aşk

Haemos Haemos - - 4 dk okuma süresi
104

Kitabın Adı : Cepte Olmadan Aşk

Yazar : Gürkan KEÇİCİ

Sayfa Sayısı : 245

Yayın tarihi ve evi : Kara Karga Kitap Ekim 2021

Yazarını Youtube üzerindeki videolardan tesadüf eseri tanıdığım, videolardaki anlatım tarzından dolayı da sevdiğim bir kitap. Youtube videolarından birinde, kitap ile ilgili bir tanıtıma denk gelmem nedeniyle çoook önceden almıştım.

Ancak başımdaki saçma işlerden dolayı, bir türlü kitap okumaya zaman ayıramıyordum. Artık kitaplığımda okunmayı bekleyen kitapları bitirmek gibi bir hedef edindiğim için bu kitabı da okumalıydım. Normal şartlarda benim için “aşko kuşko kitap” kapsamında olan bu kitap, yine de kesinlikle okunmayı hak ediyor.

İnsanlar kıyafetleriyle kıarşlanır, ilmiyle ağırlanır, ahlakıyla uğurlanır.

Mevlana

Cepte Olmadan Aşk Kitabı Konusu

Bu kitapta, bir ilişkinin başlamadan önceki dönemleri, ilişki içerisinde yaşanması muhtemelen evreler ve ilişki sonrasında yaşanacaklar şeklinde toplamda 3 ana grup yer alıyor. Bu gruplarda da mutlaka başımıza gelen, karşılaşabileceğimiz olaylara yer verilmiş. Örnekler güzel ve bir o kadar bizden.

Kitabı okurken yaşanan olaylarla alakalı kendinizden mutlaka bir şeyler buluyorsunuz. Sosyal medya kullanımından tutun da günlük rutinlerinize kadar detaylıca örnekler veriliyor. Bu sebeple bir ilişki kılavuzu gibi de görülebilir.

Kitap Hakkında

Kitapta görmekten korktuğum, korkabileceğim bölümler vardı. Geçmişte yapmış olduğum hatalar, geçmişteki düşüncesizliklerim bu kitapla yeniden yüzüme vurulmuş oldu.

“Kendini küçük görmeyi bırak, sen yürüyen evrensin.” demiş Mevlana. Ne güzel de söylemiş. Aslında hepimiz çok özeliz, hepimizin kendi içerisinde bambaşka bir dünya var. Bu yüzden biraz bencil olmak lazım gibi görünüyor ancak bir yandan da çevremizi önemsemek gerekiyor.

Küçük prens kitabından “Kendine alıştırdığın, emek harcadığın şeyden sonsuza dek sorumlu olursun” alıntısı da bu kitapta dikkatimi çeken bir diğer alıntı oldu. Herhalde bu satırı okuduktan sonra yaklaşık 10 dakika kadar devam ettiremedim.

Bir cümle, çok kısa ancak bu kadar derin olabilirdi. Emek harcamalar evet, kendime alıştırma ve bir süre alışma evet. Ancak bazen elden olmayan, düşünemediğimiz şeyler olabiliyor. Hal böyle olunca, onun yükü sonsuza dek bizle gelecek gibi hissediyoruz.

Geçmişte yapılan, yaşanan ne varsa zaman zaman kırığın yeni gibi sızlıyor. Şu anımdan pişman mıyım? Asla değilim. Ancak geçmişteki hatalarım, bazen geleceğimi görmemde problem oluyor. Cepte Olmadan Aşk kitabı, bunları görmemde bana kılavuzluk etti. Geçmişimle umarım hayatımın bir döneminde karşılaşıp, geçmişte üzdüğüm insanların hep mutlu olduklarını görürüm.

Kitabı özellikle yeni ilişkisi bitmiş kişilerin almasını tavsiye ederim. Eğer ilişki halindeyseniz de okuyabilirsiniz. Her kesimi ilgilendiren, güzel bilgiler içerisinde bulunabilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir