Köreldim

Umudunu Kaybetme

Bu yazımda sizlerle Umudunu Kaybetme filmi hakkında Umudunu Kaybetme İzle meyi düşünen kişilere değerlendirmede bulundum.

Haemos Haemos - - 3 dk okuma süresi
167

Filmin Adı : Umudunu Kaybetme ( The Pursuit of Happyness )

Yönetmen : Gabriele Muccino

Yapım : Amerika ( 2006 )

Tür : Dram

Özellikle motivasyon ve çalışma konusunda desteğe ihtiyaç duyduğum şu günlerde denk geldiğim film. Pek çok film tavsiye sitesinde yorumlarda denk gelmem nedeniyle Umudunu Kaybetme isimli filmi izleme gereği duydum. İyi ki de izledim diyebileceğim, çok keyifli bir filmdi.

Umudunu Kaybetme Konusu

Filmde başrolümüz Chris Gardner ( Will Smith ) ailesini geçindirmeye çalışan çok hırslı ve çalışkan bir babadır. Oğlu Christopher ve eşi için yapmadığı iş kalmamıştır. Çabasının yanında cesur bir girişimci olması da film içerisinde bazı riskleri almasını sağlar.

Bir taşınabilir MR cihazına tüm bütçesini yatıran Gardner, bunları alabilmek için tüm elindeki parayı yatırır. Ve istediği biçimde işler iyiye gitmeyince de, ailede çalkantılı bir süreç başlar. Bu süreçte eşi de özveri göstermiş olsa da; bir noktadan sonra o dayanamaz ve evi terk eder.

Bu esnada tesadüf eseri bir broker firmasının önünden geçerken, Ferrari den inen bir adam görür ve adama ne iş yaptığını sorar. Adam yatırımcı bir simsar olduğunu söyleyince, hele bir de hiç bir diploma ihtiyacı olmadığını öğrenince bu işe girmek için stajyer olmayı kabul eder. Staj esnasında hiç para kazanmayacaktır.

Gardner, oğluyla beraber bazen bir motelde, bazen evsizlerin kaldığı bir tesiste kalır. Bazen bir garın tuvaletinde, bazen ışıksız odanın karanlığında. Hafta içi stajını yaparken, hafta sonu elindeki kalan cihazları satmak için oğluyla beraber çalışırlar. Her fırsatı değerlendirmekte son derece usta olan Gardner, izleyiciye adeta girişimciliğin ne demek olduğunu öğretir.

Film Hakkında

Umudunu Kaybetme isimli bu filmde, Will Smith oğlu ile beraber oynuyor. Bu filmde baba-oğul beraber yükselişinin de göz kırpması oluyor. Film, başlarda çok ağır ilerlese de; bu ağırlık bir noktadan sonra kendinizi filme iyice kaptırmanızı sağlıyor.

Filmin bazı sahnelerinde yoğun ısrarının, kendimi onun yerine koyduğumda “ben yapamazdım” dememe sebep olsa da; gerçekten çok güzel bir film olduğunu söyleyebilirim.

Haftasonu film önerisi isteyenler için, bu filmi kesinlikle tavsiye edebilirim. Ben filmi Netflix üzerinden izledim ancak diğer pek çok platformda da bulabilmek mümkün.

Filmin Fragmanı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir