Köreldim

Rose Adasının İnanılmaz Hikayesi

Haemos Haemos - - 3 dk okuma süresi
116

Filmin Adı : Rose Adasının İnanılmaz Hikayesi

Yönetmen : Sydney Sibilia

Tür : Romantik komedi, Sıradışı

Yapım : İtalya – 2020

Netflix’in bu sene gerçekten içerikleriyle bana hoşça vakit geçirtiyor olması beni çok mutlu ediyor. Yine farklı ve bir o kadar gerçek hayattan uyarlanmış eser.

Filmin Konusu

Film, Giorgio isimli bir “sıradışı” mühendisin ( aslında doktor ama sonrasında bir sınav ile mühendis olarak güncelleniyor ) sevdiği kadını etkilemek için bir ülke inşa etmeye çalışmasını konu ediniyor.

Bu esnada yanında Mavrizio isimli çok yakın bir arkadaşı da bu fikre sıcak bakınca, olanlar oluyor. Son derece eğlenceli ve bir o kadar da olağandan aykırı içeriği olan ilgi çekici bir film.

Film Hakkında

Filmi çok çok beğendim. Filmle alakalı olarak dikkatimi çeken ve de son zamanlarda gerçekten bunun arayışında olduğumu bir kez daha anlamama neden olan bazı konular var.

En az kendisi kadar çılgın arkadaş : Adam şimdiye kadar yapılmamış bir şeyi ortaya atıyor. Arkadaşı ise “saçmalama amk” demek yerine dinliyor, neden olmaz’ı değil de nasıl olur’u beraber konuşuyorlar. Arkadaşlarımdan şikayet etmek için asla söylemiyorum, belki de ben yeterince mantıklı fikirler ortaya koymuyorumdur ancak kesinlikle böyle bir kaç arkadaş herkese nasip etsin Rabbim.

İdeal hayat düzeninden ideal hayallere : Adamın hiç maldı mülktü gözü yok. Varsa yoksa hayalleri ve o hayallere ulaşmak için onu oraya götürecek olan şeyler. Kesinlikle böyle bir adanmışlık gerekiyor bazı şeyleri başarabilmek için.

Ve tabii ki aşk : Bu konunun dikkatime gelme nedeni belki de son dönemde üzerine çokça düşünmeye başlamam olabilir. Lakin insanın hayatında olumlu ya da olumsuz bir atılımın yapılabilmesi için kişisel motivasyonun yanında kesinlikle bir partnerin desteğinin de önemli bir etken olduğunu düşünüyorum. Ha kader yüzümüze gülmezse şikayet etmek bize yakışır mı? Tabii ki hayır. Bu filmde de 3 yıl süren bir bekleyiş var. Varsın 3 değil 30 yıl bekleyeyim. Yeter ki doğru zamanda, doğru insanla, doğru yerde… 🙂

Ne diyordum? Film. Film çok güzel. Rose Adasının İnanılmaz Hikayesi isimli bu filmli kesinlikle çoluk, çocuk, torun torba kimler varsa izlemenizi tavsiye ederim efendim.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir