Köreldim

Mutluyuz Filminin Konusu ve Özeti

Haemos Haemos - - 3 dk okuma süresi
49

Filmin Adı : Mutluyuz

Yönetmen : İbrahim Büyükak

Tür : Komedi – Aile – Romantik

Yapım yılı : 2023

Çok Güzel Hareketler Bunlar yıllarından beri tanıdığım İbrahim Büyükak filmi. Özellikle haftasonları komedi Türk filmlerinden izlemeye bayılıyorum. Senaryo, oyunculuk, cast gibi kasıntılar olmadan hani neyin ne olduğu belli olan cinsten 😅

Çayımı, atıştırmalıklarımı alarak başladım filme.

Mutluyuz Filminin Konusu

Mutluyuz Filmi, çok yakın 2 kankanın sevgilileri tarafından aldatılmalarıyla başlıyor. Ferhat ile Aslı isimli bu çok yakın kankalar, sevgililerinin birbirlerine kaçmalarıyla adeta beyinlerinden vurulmuşa dönüyorlar.

Gel zaman git zaman, Ferhat Aslı’ya açılıyor ve birbirleriyle evlenmeye karar veriyorlar. Yaklaşık 3 yılın sonunda ise ilişkilerinin asla hayallerindeki gibi olmadığını, aslında yapılanın bir hata olduğunu düşünmeye başlıyor. Belki ikimiz de başka hikayelerin baş kahramanlarıyızdır. Ferhat’ın Şirine, Aslı’nın ise Kerem’e ihtiyacı vardır. diye düşünürlerken, Ferhat’ın bir tatil ayarlamasıyla tüm film gidişatı değişir.

Bir terapi tatili olan bu pakette, 3 günlük tatil boyunca ilişki terapisi göreceklerdir. Bu tatile, eski sevgilileri de gelen çift, “en uyumlu çift” seçilmek için bu defa varlarını yoklarını ortaya dökerler 😄

Yalan makinesi sahnesi;

Bakalım bu 3 günlük tatil çiftimize ve rakiplerine neler getirecek.

Film Hakkında

Filmin özellikle bir kaç sahnesi muhhhhteşem kahkaha attırdı. 2.5 – 5 – 7.5 – 10 sahnesi muhtemelen bu yazıyı yıllar sonra okuduğumda dahi beni güldürmeyi başaracaktır 😅

ÇGHB ve 3 Adam döneminden beri İbrahim Büyükak’ın belli bir standartı var. Bunun ne altına düşüyor ne üzerine çıkıyor. Şahsen ben filmi çok eğlenceli buldum. Filmin alt metninde günümüz ilişkilerinin aslında kendilerinden ziyade başkalarının mutsuzluğundan beslendiğine de dikkat çekiyor.

İlişkide dışarıya açılmaktan ziyade, birbirlerine kenetlendiğinde çiftlerin neler yapabileceklerini de bizlere çok güzel gösteriyor. Netflix gibi platformların her geçen gün Türk aile yapısına ve kültürüne tezat oluşturacak yapımlara izin vermesi neticesinde aileyle oturup bir şeyler izleyebilmek neredeyse imkansız hale geldi. Bu filmi büyük bir mutlulukla tenzih ediyorum. Aykut Enişte ve Aile Arasında dan sonra ona benzer bir iş bulabilmek çok mutlu etti.

Netflix üzerinde aileyle izlenebilecek olan bu filmi, boş vaktiniz varsa izlemenizi öneririm. Diğer film önerileri ve dizi yazılarım için takip etmeye devam edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir