Köreldim

GS ve AYT Ziraat Türkiye Kupası Maçı

Haemos Haemos - - 4 dk okuma süresi
103
Haftasonu trafiğin oldukça yoğun olması nedeniyle çok fazla stadyumda maç izlemeye gidemiyor olsam da; özellikle Ziraat Türkiye Kupası müsabakası olarak muhteşem bir rövanş olacağını düşündüğüm için hem de haftaiçi olması nedeniyle Galatasaray ve Alanyaspor maçına bilet aramaya başladım. Kısmetime de bir kaç saat içerisinde VİP bölümden bilet bulma şansı yakaladım.
Hemen süresi bitmiş olan Passoligimi yenilemek için ilgili sayfaya girdim. “Büyükler” diyeceğimiz takımların yenileme ücretleri 48.50 TL oluyormuş. Diğer takımlar için ise fiyatlandırmalar farklılık gösteriyor. Bunun için https://www.passolig.com.tr/urun-ve-hizmet-ucretleri adresini ziyaret etmenizde fayda var. Hızlıca yenilemesini yaptıktan sonra, bilet transferlerini de hızlıca yaptırıp maça hazırlıkları tamamladık.
Yanıma bir de Sertaç agacığımı alarak yola koyulduk. İkimiz de farklı zamanlarda farklı maçlara gittiğimiz için; ikimizin de farklı park yerleri vardı. Trafiğin yoğun olacağını düşündüğümüzden saat 17.15 gibi evden çıktık. Normalde evle stadyum arası maksimum 55 dk. sürmesi gerekirken, trafikte 1.5 saat kadar kaldıktan sonra tam stada vardık derken, agacığımı dinleyerek farklı bir park yerine girelim derken sapağı kaçırdık. Hayır neden Tekirdağ’dan İstanbul’a kadar trafiği takip için navigasyon kullanırız da; sapak gibi konularda navigasyona bakamayız bunu da bir türlü kendime izah edemiyorum 😅 Ama tabii ki her şey tecrübe oldu bizim için.
Sonrasında köprüden önceki son çıkış” tabelasını gördük. İlk defa bu tabela gerçek manada bizler için bir şeyler ifade etti. Bu sebeple büyük bir mutlulukla daldık hemen oraya. Biraz gezinip 5. Levent vs. yaptıktan sonra nihayet çevre yoluna, oradan Seyrantepeye derken geze geze güzelce maça geldik. Maç beklediğimden çok daha kalabalıktı, hatta güvenlik firması da böyle bir kalabalık beklemiyor olacak ki kapıların çoğu kapalıydı.
Maç için hemen VİP bölüme girdik. E tabii VİP’nin koltukları bile başka oluyor. Rahat koltuklarda kurulduk. TV ‘ den izler gibi harika bir açıdan, maçı izlemeye koyulduk. Futbolculardaki azim, seyircilerin futbolcularla bir oluşu harikaydı. Son dakikaya kadar mücadele edilmesi de ayrıca keyif verdi.

Yatış Modu Açılınca…

Ancak rakip futbol oyamaya değil de “deplasman golü” saçmalığının üzerine “yatmaya” geldiği için, sürekli olarak yere yatmalar, kalecinin saniyelerce dikeceği degajın duasını yapmaya çalışması nedeniyle oyun oldukça soğutulmaya ve zamana oynanmaya çalışıldı. Hal böyle olunca e bir de hakem sağolsun bu olaya çanak tutunca, sonuç pek tabii çok da lehimizi olmadı diyebiliriz. Ziraat Türkiye Kupası gibi bir etkinlikte bu tarz çağ dışı şeyleri artık görmemek dileğiyle…
Ancak ne olursa olsun bol pozisyonlu, gollü ve mücadelenin Galatasaray oyuncuları için üst seviye olduğu bu maçı canlı kanlı izleyebilmek son derece güzeldi. Umarım en kısa sürede yeniden güzel bir maç denkleyebilirim.

İlgili Yazılar

4 Yorum

  1. WP Labs - -

    Great content! Super high-quality! Keep it up! 🙂

  2. Alex - -

    o kadar özlüyorum ki rekabeti bile 🙁

  3. Umut ÇAĞLAR - -

    Endüstriyel vidalı kompresörlerle enerji verimliliğini yakalayın. Güçlü çözümlerimizle işlerinizi hızlandırın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir