Köreldim

Şahane Hayaller

Haemos Haemos - - 2 dk okuma süresi
114

Yönetmen: Ömer Faruk Yardımcı

Tür: Komedi
Yapımı: 2020 – Türkiye

Naletbebe adıyla Youtube üzerinden de videolarına devam eden Ömer Başdoğan’a çektiği vine videoları nedeniyle büyük bir sempati duyduğum için filmine giderek hem haftasonu biraz gülmek hem de biraz kafa dağıtmak istedim.

Filmde Ömer karakterini canlandıran naletbebe, gençliğini şair olduğuna kendini inandırmakla tüketen ve her türlü girişimi bu yönde yapan ancak şiirlerinde pek de başarılı olamayan birini oynuyor. Bir de Ali adında, onun menajerliğini yapan biri var. Her türlü saçma sapan ( pavyonlar, eğlence kulüpleri vb. ) işleri bağlamaya ve her işin sonunda da kendilerini karakolda buldukları bir kısır döngüye giriyorlar.

Bir de tabisi komşu kızı olarak Kübra var. Kübra da şair Ömer’in her türlü destekçisi, her türlü arkasında. Ancak Ömer bir türlü Kübraya pas vermez. Ta ki, Kübra ona hayatının fırsatını sunana kadar.

Bir de bu esnada Ali, Ömer’e şiir kitabı bastırmak ve hayallerini gerçekleştirmek için fırsat yaratmışken. İkilinin başından geçen olayları konu edinen bir komedi filmi.

Lakin filmi ne yazık ki çok beğenmedim. Komedi filmi olmasına rağmen çok az sahnesinde güldüğümü söyleyebilirim. Ancak vakit geçirmek için ve bir Türk yapımının para kazanmasını istiyorsanız gitmenizi öneririm. Çektiği en az 5-6 tane vine’ı kesinlikle bu filmin toplamından daha fazla güldüren bir insandan, çok daha komik bir film beklerdim 😐

İlgili Yazılar

1 Yorum

  1. Nancy Darby - -

    Great content! Super high-quality! Keep it up! 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir