Köreldim

Bergen

Haemos Haemos - - 2 dk okuma süresi
128

Filmin Adı : Bergen

Yönetmen : Mehmet BİNAY

Tür : Biyografi

Yapım Yılı : 4 Mart 2022– Türkiye

Şarkılarından çoğunu ezbere bildiğim ancak hayat hikayesi hakkında film öncesine kadar neredeyse hiç fikrim olmayan Bergen, vizyona girdi gireli sürekli gitmek istiyordum ve nihayet nasip oldu.

Bergen Filminin Konusu

Film, arabesk müziğin kraliçelerinden “güzeller güzeli” diye tasvir edilen Bergen’in hayat hikayesini konu ediniyor. O dönem yaşadığı zorluklar, bazen yapılan yanlış tercihlerin nelere sebebiyet verebileceği konusunda maalesef ki çok çok acıklı bir hikaye.

Filmden sonra Bergen şarkılarını insan çok daha farklı şekilde dinliyor, bu konuda emin olabilirsiniz.

Film Hakkında

Sulu gözlü biri olarak kesinlikle bu tarz filmler bana göre değil. Bu filme benzer olarak bir Müslüm‘e gitmiştim ancak orada babanın yaşadıklarıyla bu yaşananlar birbirinden farklıydı. Belki işleyiş itibariyle bu film çok daha ciğerime nüfuz etti diyebilirim.

Oyunculuklar 10/10. Hele başrol oyuncusu Farah Zeynep ABDULLAH’ın Bergen’e olan benzerliği ve harika oyunculuğu şahaneydi. Kostümler, o döneme ait detaylar çok çok güzel işlenmiş. İnsan istemsizce o dönemlere gidip gidip geri geliyor.

Yan oyunculuklar da bir o kadar güzeldi. Ben filmin sonunun öyle bittiğini bilmiyordum, öyle olunca çok daha etkileyici oldu. Mezarının olduğu sahne ile beraber arkadan gelen müzik beni tamamen bitirdi diyebilirim.

Bu tarz filmleri sevmiyor dahi olsanız mutlaka gitmenizi öneririm. Çünkü gerçekten bilet kuruşu kuruşuna hak ediyor. 2 saatin nasıl geçtiğini anlamadım bile. Ben çok çok beğendim, emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir