Köreldim

Yol Arkadaşım

Haemos Haemos - - 4 dk okuma süresi
115

Film Adı  : Yol Arkadaşım

Yönetmen: Bedran Güzel

Tür: Komedi

Yapımı: 2017 – Türkiye

Karantina günlerinde boş vakitlerimde film izlemekle de bir yandan boş vaktimi değerlendirmeye çalışıyorum. Havuz oldukça geniş olduğu için, evde oturan kitlenin de fazla olması nedeniyle de pek çok kanal şu anda güzel filmleri yayına almakta. Ben de hazır denk gelmişken “Yol Arkadaşım” ı izlemek istedim ve iyi ki de izlemişim diyorum.

Yol Arkadaşım Filmi Olay Kurgusu

Filmde ilaç mümessili iken son derece başarısız bir 6 ay satış grafiği çizen Onur ( Oğuzhan KOÇ ) ve de yine onunla benzer bir kadere sahip olan valeyken bir aracı çarpması sonucu işinden kovulan Şeref ( İbrahim BÜYÜKAK ) ‘in başından geçenler anlatılıyor.

Başlangıçta Onur’un kovulmasıyla “Bayram abi bi kutu mutut bişey yok mu, leğenle eşya topluyoz ya” isyanı son derece komik ve eğlendirici gelmişti. Ardından da bu saf çocuğun kendini beğenmiş, egoist ve tamamen kendisini düşünen kız arkadaşı kadraja giriyor. Sürekli olarak kontrol amaçlı görüntülü aramalar, sürekli hesap sormalar vs. zaten filmin sonunda nasıl bir sonun bizi beklediğini “klasik bir Türk filmi” olarak gösterdi ancak tabii ki bu ikiliye saygım sonsuz 😁

Sonrasında işinden kovulan ancak son bir şans olarak gördüğü fuara gitmek isterken beş parasız kalan Onur, filmin de adını verdiği “Yol Arkadaşım” uygulaması ile Şeref ile karşılaşır ve olaylar başlar. Bu ikilinin şoparlara denk gelmesi, şoparların sürekli olarak laf soktuktan sonra alkış yapmaları ve de oradan kurtulduktan sonra kahvaltı salonunda Onur’un tikli hareketleri son derece eğlenceliydi.

Paraları biten ikili, en sonunda bu uygulama ile yeni birini daha yol arkadaşı almak isterler ve Bahar oyuna dahil olur. Son derece pofuduk bir fok kostümü ile gelen ve adı gibi kendisi de bahar olan bu kızçeden tabii ki başroller de etkilenir. Yol boyunca göndermeler vs. derken, bir de düşünceli hareketlerle son derece güzel bir ikili olurlar. Sonrasında da oğlumuz doğru bulur.

Yorum

Başlangıçta ilk 15 dakikada filmin ne şekilde seyredebileceğini insan tahmin edebiliyor. Çok Güzel Hareketler Bunlar programından bu yana sürekli olarak beraber olan bu ikilinin oyunculuğunu beğendiğimden, boş vakit filmi olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca son derece komik sahneleri de içerisinde barındırıyor. Ha, bazen tabii ki bayat kelime oyunları var lakin o kadar da olur diyorum 😋😥

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir