Köreldim

Bizim Bahçe Çorlu

Haemos Haemos - - 4 dk okuma süresi
122

Mesleğe başlamamızın tam olarak 2 yılını doldururken, geleneksel olarak vermeye çalıştığımız “işe başlangıç yemeği” için çeşitli yerler araştırmaya başladık. Bazı arkadaşlara göre geçen yılki yere yeniden gidilmesi gerekiyordu, kimisine göre ise ( ben de bu grupta ) henüz hiç gitmediğimiz bir yere gidip keşfetmenin daha güzel olacağı gibi bir gerçek vardı. Bu sebeple Maps üzerinde araştırma yapılırken, konuyla alakalı Bizim Bahçe isimli bir mekan dikkatimizi çekti.

İcra mesleğini yaparken, ister istemez öğle arasında yemek yemek gibi bir şans olmuyor. Yani birimize uysa diğeri hacizde oluyor ya da daha kötüsü muhafaza dosyası olabiliyor. Böyle olunca da öğle arasında işi bırakıp yemeğe katılma şansı olmuyor. Ya da öğleden sonra randevu verilmiş oluyor, alel acele yemeğini yiyip kalkması gerekiyor. Hal böyle olunca özellikle akşam yemeği için bir yer bakılmaya çalışıldı.

Mekanın özellikle açıklık, bahçeli ve de sakin bir yer olması gerekiyordu. Şehir içinde değil de yeşilliğin daha bol olduğu bir yerde olursa da yine aynı şekilde bizim için +1 puan olacaktı. Özellikle Google yorumlarıyla beraber bir de konum ve mekan fotoğraflarına bakarken bu mekan oldukça uygun geldi.

Rezervasyon için aradığımızda, müşterilerle ilgilinen kişinin oldukça yardımsever, ilgili ve ses tonundan da bir o kadar olumlu bir insan olduğu hemen anlaşılıyordu. Bir kaç kişiye daha danışarak, bu mekanda yemeğimizi yemek için karar verildi ve rezervasyonumuzu tamamladık.

Ulaşım ve Menüler

Yer olarak Çorlu’nun biraz dışında; Emlak Konutlarından biraz daha ileride bir mekan. Yol asfaltken birden toprak ve mıcırlı bir yola giriliyor. Yaklaşık 2 KM kadar bozuk yolda ilerleniyor, çeşitli rampalar aşıldıktan sonra ise birden mekan karşınıza çıkıyor. Çorlu gibi bir yer için kesinlikle Çorluda yaşayan insanların ihtiyaçlarının karşılanması için yapılmış bir yer gibi geldi.

Mekana girer girmez, sağolsunlar oldukça yardımserver davrandılar. Menüleri alkollü bir mekana göre oldukça uygun ve aynı zamanda personel de son derece ilgili. Aynı şekilde menüden yaklaşık 4 farklı şey söylendi; herkes de yemekten kalkarken son derece memnundu. Gerek porsiyon büyüklüğü gerekse lezzet konusunda bizlere “iyi ki” dedirtti.

Bunun yanı sıra bir de Karadeniz yaylalarında sıkça gördüğümüz kocaman salıncaklar vs. olduğunu görünce, mekan özellikle kadınlarımız için oldukça cezbedici bir hale geldi 😆

Mekan olarak Bizim Bahçe oldukça sakin ve herkese yetecek kadar da yer rahatlıkla var. Tıkış tıkış mekanlardan sıkılmış ve Çorlu’da Gölbaşı haricinde alternatif yerler arayan ve lezzetli bir yer isteyen müşteriler için oldukça iş yapar bir mekan.

Thumbnail 2
Thumbnail 3
Thumbnail 4
Thumbnail 5
Thumbnail 6
Thumbnail 7
Thumbnail 8
previous arrow
next arrow
Thumbnail 2
Thumbnail 3
Thumbnail 4
Thumbnail 5
Thumbnail 6
Thumbnail 7
Thumbnail 8
previous arrow
next arrow

 

İlgili Yazılar

1 Yorum

  1. Mustafa Kirez - -

    Sürekli gittiğim bi yer

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir