Köreldim

Pixels Filmi Konusu ve Özeti

Film önerileri bölümümüzün bu yazıdaki konuğu Pixels filmi oluyor. Film hakkında özet ve spoilersız bilgi için ziyaret edebilirsiniz.

Haemos Haemos - - 4 dk okuma süresi
52

Filmin Adı : Pixels

Yapımcı : Chris Columbus

Yayın Tarihi : 24 Temmuz 2015

Süre : 1 Saat 34 Dk.

Tür : Komedi – Eğlence – Bilim Kurgu

Uzun bir aranın ardından yeniden merhabalar ☺️ Bazı geliştirme süreçlerinin ardından yeniden blog sayfam için yazı yazmaya başlamak heyecan verici. Hele ki bu süreçte ilginizin günden güne arttığını görmek, beni yazı yazmaya teşvik ediyor. Hepinize sonsuz teşekkürler 🥹

Bu yazımın konusu ise Pixels isimli film. Turkcell’in TV+ uygulamasını henüz yeni kullanmaya başladım, ilerleyen dönemde belki bununla ilgili de bir yazı yazabilirim. Uygulamada kafa dağıtmak için ilgimi çeken bir filmi sizlere aktaracağım.

Atari Oyunları
Atari Oyunları

Pixels Filmi Fragmanı

Filmin Konusu

1980’li yılların başında büyük bir atari turnuvası düzenlenmesiyle filme başlıyoruz. O dönemin başkanları oturuyorlar düşünüyorlar, dünyayı diğer galaksilere tanıtmak için bir “tanıtım filmi” hazırlamayı uygun görüyorlar. Bu tanıtım filmine de, gelişmişlikleri temsilen ( evet o dönem için en gelişmiş elektronik aleti ATARI olarak görmüşler ki ) düzenlenen ATARI turnuvasından görüntüleri de ekleyip gönderiyorlar.

Filmde atari konusunda çok iyi bir çocuk, ilerleyen dönemde her nasılsa kendisini çok daha önemsiz bir işte buluyor. Film bu ya; arkadaşın çocuğu da Amerikan Başkanı 😅Uzaylı istilası bir gece ansızın başlıyor. Bu istilada, uzaylılar dokundukları yeri pixel pixel yapıyorlar. Amerikan Başkanı olan çocuk, bunun bir ATARI oyunundaki diziliş olduğunu çözüyor ve arkadaşına yardım istemeye gidiyor.

Yardım istemeye gitmesiyle beraber de, artık bu süreç bir oyun evrenine dönüyor. Filmde amiraller vs. her ne kadar başta karşı çıksalar da; sonrasında bu oyun aşıklarına yardımcı olmaya karar veriyorlar. Böylece eğlence başlıyor.

Uzaylılar dünyalılara 3 can veriyor. Bu canlarla farklı ATARI oyunlarının simülasyonlarıyla mücadele veren insanlar, zeki ve ATARI sever çocuklar sayesinde bu mücadeleye girişiyor.

Hem eğlenirken hem de eğlenceli vakit geçireceğini bu filmde, mücadeleye sizleri de davet etmek isterim. 🤠

Film Hakkında

Şahsen normalde 201x yapımı filmleri izlemeyi pek sevmiyorum. Hep güncel yapımlara zaman ayırmaya çalışıyorum. Ancak bu filmde çok başka bakış açıları mevcut. Özellikle geçmiş çok çok güzel yansıtılmış. Hele bir de ATARI işin içine girince. ATARI ve oyun olunca işler değişti.

Bir de tabi çeviri çok başarılı. Üstüne oyunculuklar ve senaryo da üst düzey olunca film kendini izlettirdi. Sürenin nasıl bittiğini anlayamadım. Çok çok eğlenceli bir filmdi diyebilirim. Ailece izlenebilecek filmlere hasret kalanlar için, bu yapım ilaç mahiyetinde. Eğer sizler de komik film arıyorsanız bu film çok doğru tercih olacaktır.

Araştırmama göre Netflix ve TV+ platformunda şu anda yayında. Ben TV+ üzerinden izledim. Belli bir süre daha buralarda bulabilirsiniz. Şimdiden iyi eğlenceler dilerim 😇

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir