Köreldim

Küstüm Hayata 5 Dakika Mola

Haemos Haemos - - 4 dk okuma süresi
120

Kitabın Adı : Küstüm Hayata 5 Dakika Mola

Yazar : Dr. Gülsen MERAL

Yayın Evi : Sena Yayınları

Basım Tarihi : Temmuz 2016

Sayfa Sayısı : 111

Aylık kitap alışveriş listemi yaparken, bazen alt limite takılınması halinde çeşitli yazarlara hem destek olmak, hem de ilginç başlıklara sahip kitaplar hakkında merak duygumdan dolayı siparişler verebiliyorum. Bu kitap da açıkçası o kitaplardan biri oldu. Hem yorumları hem merakım hem de limiti tamam etmesi nedeniyle tercih ettim 😇

Kitabın Konusu

Kitap aslında spesifik bir konudan bahsetmiyor. Yazarın daha önceki kitaplarında da bu şekildeymiş, bunda da böyle; genel olarak yaşadığı meslekle alakalı olaylardan ve çeşitli örneklerden yola çıkarak bölüm bölüm anlatımlar yapıyor. Bölümler arasında da şiirimsi mısralar var, bunları da sanıyorum ki yazar kendisi akıl etmiş. Çoğu insanın başına gelebilecek olaylar konusunda öneriler, tavsiyeler ve de hayatımızdaki zorluklar karşısında yapabileceklerimiz hakkında çeşitli bilgileri bizlere aktarmaya çalışıyor.

Bu aktarım esnasında son derece yalın bir dil ile beraber kullanılan samimi anlatım nedeniyle de, sanki kahve içerken yazarla karşılıklı olarak kendisinin meslek anılarını dinliyormuşçasına bir hava yaratıyor. Bu da bazı okurlar için çok dikkat çekici iken, bazı okurları ise yapılan yorumlar neticesinde rahatsız etmiş gibi gözüküyor. Ben ise ne rahatsız oldum ne de dikkatim konusunda ilave bir katkısı oldu.

Kitap Hakkında

Kitabın doğrudan bir konusunun olmaması kitabın sonuna geldiğinizde “güzeldi ya” gibi bir tepkiye yol açabiliyor. Bunun yanı sıra kendisinin mesleki kariyerine ve de yaptıkları için insanlık adına kesinlikle kendisine teşekkür etmek isterim. Ancak hobi amaçlı olarak yazı yazarken, bunları kitap haline getirmek en azından bana göre bu denli içi boşaltılacak şekilde olmamalı. Tabii ki yazımı esnasında bir emek vardır, yaşanmışlıklar konusunda da kesinlikle kendisine saygısızlık etmek istemem.

Ancak hobi niyetiyle yapılan bu işte bile asıl iş bırakılamamış. Yazar çeşitli konulardan örnekler vermek isterken, dönüp dolaşıp aynı yerlere geliyoruz ya da herhangi bir yerden sonra o anlatım bırakılıp farklı bir konuya atlanılıyor. Kitabın son derece ince olması nedeniyle okudum lakin üzülerek belirtmeliyim ki; bana bir şeyler kattığını söylemek konusunda bir şeyler düşünemiyorum. Bu sebeple küstüm hayata 5 dakika mola isimli kitabı çok çok aylak zamanınızda okumanızı öneririm 🙄

Hayatta iki seçeneğin vardır

Ya hayat sana güler ya da sen hayata gülersin

Seçim sana kalmış

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir