Köreldim

Cinayet Süsü

Haemos Haemos - - 3 dk okuma süresi
134

Filmin Adı : Cinayet Süsü

Yönetmen : Ali ATAY

Tür : Polisiye

Yapımı : 2019– Türkiye

Filmin Konusu

Cinayet Süsü isimli bu filmde, öldürdüğü insanların çeşitli şekillerde süsleyen ve de mekanlara da çeşitli dekorlar katan bir seri katilin peşindeki bir cinayet büro ekibi anlatılıyor.

Bununla beraber aynı zamanda çeşitli noktalarda günümüz sorunlarına farklı bir açıdan göz kırpan bu filmde, bir değişik çiftin de başından geçenler hafif hafif anlatılmakta 😁

Film Hakkında

Ali ATAY’ı lise yıllarındaki “Leyla ile Mecnun” dizisinden beri yakından takip etmekteyim. Daha öncesinde çektiği Türk İşi Dondurma ve Ölümlü Dünya ( şu an fark ettim de o kadar çok beğendiğim ölümlü dünya filmi için bir yazı yazmamışım. Bu da benim ayıbım olsun be ) filmlerini de severek izlemiştim.

Bu filmin çıktığı dönemde Ekşi sözlük üzerinde çok olumsuz yorumlar okumuştum ve o dönem sinemada bu filmi izleme şansım olmamıştı. Henüz yeni izleyebilsem de, bu filmi de beğendiğimi söyleyebilirim. Oyuncu kadrosu olarak yine belli bir kemik kadro ile devam etmeleri de çok güzel.

Oyunculuklar oldukça iyi, senaryo farklı bir pencereden bakması yönüyle oldukça güzel. Klişelerden uzak bir senaryo en azından. Filmin ne ara başlayıp bittiğini anlamadım bile. Bu yüzden de keyif aldığımı söyleyebilirim. Öyle çok yormayan ancak son derece keyif veren bir film.

Polisiye türünde bir film olarak kategorize edilmiş ise de; Ali ATAY’ın ve Feyyaz YİĞİT’in olduğu bir filmde komedi unsurları olmaması zaten mümkün değildi. Bu filmde de aynı şeylerden bahsedebiliriz. Bu yüzden ben Cinayet Süsü isimli bu filmi çok beğendim, sizlere de kesinlikle tavsiyemdir efendim 😇

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir