Köreldim

Beyazköy

Haemos Haemos - - 2 dk okuma süresi
104

Amaneyy çıkışında arkadaşlarla görüştüğümüzde arkadaş “Ya bizim köy evi var, oraya gidelim bi ara” diye düşündük. Bi ara dediğimiz de bir sonraki günmüş 😅 Uzun zamandır Tekirdağ ve ilçelerinde gezsem de; Saray ilçesine bağlı Beyazköy e ilk defa gitme şansım oldu.

“Köy evi” dendiğinde ben ufak, minik, sempatik bir köy ve oradaki herhangi bir ev gibi düşünmüştüm. Köye akşam gittiğimizde sadece bizim sayabildiğimiz 3 tane gayrimenkulcü gördük, 2-3 tane büyükçene market vs. görünce köyün, Edirnenin ilçelerinden daha büyük olduğunu kabul ettim ve saygı duydum.

Eve gittiğimizde de yine aynı şekilde, beklenenden çok daha “çağdaş” bir ev çok daha geniş bir bahçe bizi bekliyormuş. Bahçesinde mangal yaparken, yeşillik ve ağaçların etrafında gezmek ise harikaydı.

Malzemeler sağlam, alışveriş de yine aynı şekilde iyiydi. Öyle olunca da tabii gayet keyifli oldu.

Yav adam eğlence olsun diye BT hoparlör getirmiş daha neyin organizasyon eksiği olsun 😂😂

Ortalama bir mangalımız 3-4 saat sürecekken, bizim eve dönüşümüz sabah saat 4 ‘ ü bulunca, bir sonraki gün istemsizce bir uykusuzluk olsa da; kesinlikle çok keyifliydi. Bu güzel “kaçamak” unutulmaması için de bu yazımda buna yer vermek istedim. Çünkü ilk defa kendi köylerim dışında bir yerde, arkadaşlarımla toplanıp bir şeyler yapabilmenin keyfi gerçekten harikaydı. Beyazköy de son derece güzeldi, sağolsun arkadaş ta kapısını açtı. Umuyorum en kısa sürede yeniden tekrarlayacağız 😊

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir