Köreldim

Acil Arama

Haemos Haemos - - 2 dk okuma süresi
110

Yönetmen: Brad Anderson

Tür: Gerilim
Yapımı: 2013 – ABD

Yeni yılın ilk yazısının böylesine harika bir film olmasına son derece sevindim desem yeridir. Yaklaşık 10 dakika kadar önce bitirdiğim Acil Arama 911 isimli filmin kesinlikle blog sayfamda yer edinmesi gerekiyordu. Normal şartlarda gerilim filmlerinden hiç haz etmesem de; bu film gerçekten soluksuz tek nefeste izlenip bitirilecek bir film.

Yurtdışında 911 acil yardım hattında çalışan Jordan, merkezi arayan genç bir kızın evlerine zorla girmeye çalışan bir adam konusunda ihbarda bulunmasıyla başlıyor. Jordan bu kızcağıza telefondan yardımcı olmaya çalışsa da; polis ekipleri oraya gidene kadar ne yazık ki kız ölür. Bu durum da işinde son derece başarılı olan Jordan’ın psikolojisini alt üst eder.

Aylar sonra ise, bu vakanın devamı niteliğinde başka bir arama daha gelir. Bu kez kaçırılan ve arabanın bagajından arayan kız yardım çağrısında bulunmaktadır. Geçmiş olaydaki travmalarını bir kenara bırakan Jordan, bu kez kızın kurtarılması için herkesi seferber eder.

Acil Arama filmi son derece sürükleyici ve oldukça güzel bir kurguya sahip. Klasik Türk filmlerindeki gibi sürekli olarak bir gerilim müziği yok ve olay kurgusunu son dakikaya kadar tahmin etmek oldukça zor oluyor. Kesinlikle bu filme puanım 5. Hem aileyle hem de yalnızken izlenebilecek bir film, sizlere de keyifli seyirler dilerim.

 

İlgili Yazılar

1 Yorum

  1. Exo Rank - -

    Awesome post! Keep up the great work! 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir